Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pád systému

-- Ve Woknech 2000 a XP lze drobnou editací registru způsobit pád na požádání
V regeditu vlezte do HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\
Services\i8042prt\Parametres\
a vytvořte DWORD hodnotu s názvem "CrashOnCtrlScroll"
a hodnotou 1.
Potom kdykoliv zmáčknete pravý
[CTRL] a 2x [SCROLL LOCK], objeví se BSOD (Blue Screen Of Death) a nebo se
počítač zrestartuje (podle nastavení woken). Vypnout funkci můžete
přepsáním hodnoty na nulu nebo jejím smazáním.
--toto můžete udělat někomu doma at má radost :)

Hybernace PC
-- Ve Windows XP je "mírně" skrytá funkce Hibernace. Co to je? Touto funkcí se uloží celá RAM na disk a počítač se vypne. Po zapnutí se vrátíte přesně do stavu, v jakém jste PC hibernovali (otevřené stejné aplikace a v nich stejné dokumenty, neztratí se ani změny, které jste v programu neuložili). Narozdíl od úsporného režimu se ale počítač úplně vypne, tj. můžete ho i vypnout ze zásuvky a nic se nestane.
--A jak ji aktivovat? Nejdřív musíte zapnout "podporu spánku" (to je právě ta naše hibernace :-)). Pravé tlačítko na Ploše - Vlastnosti - záložka Spořič obrazovky - tlačítko Napájení - záložka Režim spánku. Zde tuto funkci zapněte. Její aktivace je velice podobná normálnímu vypnutí počítače:
--Dejte Start -> Vypnout. V této nabídce můžete kliknout na několik možností (úsporný režim, vypnout, restartovat). Mezi těmito možnostmi se ale také dá vybírat pomocí šipek, vybraná je vždy mírně světlejší. Najeďte na restartovat (úplně vpravo) a potom dejte ještě jednou šipku doprava. V tento moment není zdánlivě nic zvýrazněné. Je ale zvýrazněná volba hibernace, což ale není vidět. Potvrďte ENTER a počítač se hibernuje. Potom už stačí kdykoli počítač zapnout a sám se dehibernuje, v tom už není nic na vysvětlování.
--Poznámka: Pokud jdete do Start-Vypnout a podržíte Shift, nápis "úsporný režim" se přepíše na "režim spánku" a po jeho stisknutí se počítač hibernuje.